29.03.2024
Pracownia Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z krótkim stażem pracy |
Współczesna edukacja – korelacja doświadczeń i nowoczesnych tendencji sprzyjających uczeniu się dzieci (pierwsze spotkanie) |
ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
20.02.17 | 20.02.17 | 15.30 | 18.30 | 15.02.17 (karta zgłoszenia), ograniczona liczba miejsc | Hanna Derewlana, Agnieszka Kacprzak |
Nauczyciele wychowania przedszkolnego | Wyzwalanie potencjału 6-latka kluczem do sukcesów szkolnych. Propozycje zabaw i ćwiczeń kształtujących umiejętność czytania |
ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
08.02.17 | 08.02.17 | 14.00 | 17.00 | Anna Koralewska aniakoralewska@o2.pl |
konsultacja grupowa | Nauczyciele świetlic, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej | Zimowe spotkanie z Mozartem, czyli muzyczne zabawy z instrumentami i nie tylko... |
ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
15.02.17 | 15.02.17 | 17.00 | 19.15 | 15.02.17 | Katarzyna Kasprzyk |
konsultacja grupowa | Nauczyciele świetlic szkół podstawowych | Świetlica szkolna miejscem realizacji ciekawych projektów edukacyjnych | ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
22.02.17 | 22.02.17 | 08.30 | 10.15 | 22.02.17 | Katarzyna Kasprzyk |
Nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej i świetlic | Instrumenty muzyczne z recyklingu – warsztaty muzyczno-plastyczne |
Przedszkole Miejskie nr 66 ul. Grażyny 34 |
16.02.17 | 16.02.17 | 16.00 | 18.00 | 14.02.17 | Hanna Derewlana, Agnieszka Kacprzak, Katarzyna Kasprzyk prowadzenie: Paulina Zarzecka, Agnieszka Ławska |
Nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej | Ocenianie rozwojowe (drugie spotkanie z zaplanowanego cyklu) |
ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
08.02.17 | 08.02.17 | 15.30 | 17.30 | Hanna Derewlana, Aleksandra Proc, Agnieszka Kacprzak |
Zakwalifikowani nauczyciele wychowania przedszkolnego | Jak wprowadzać dzieci w świat wartości uniwersalnych? Oto jest pytanie! (czwarte spotkanie) |
ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro, s. 26 |
08.02.17 | 08.02.17 | 13.00 | 16.00 | Joanna Świątek współpraca: Beata Wosińska |
Zakwalifikowani nauczyciele (trzecie spotkanie) |
Bank pomysłów na prowadzenie zajęć w ogrodzie przedszkolnym przez cały rok szkolny |
ŁCDNIKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro, s. 26 |
15.02.17 | 15.02.17 | 14.00 | 16.00 | Beata Wosińska współpraca: Joanna Świątek |
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego |
Propozycje zabaw i ćwiczeń doskonalących naukę czytania i pisania z wykorzystaniem elementów Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz oraz Odimiennej Metody Nauki Czytania i Pisania według koncepcji Ireny Majchrzak. Zajęcia w klasie I "W karnawale" |
Szkoła Podstawowa nr 24 ul. Ciesielska 14a |
22.02.17 | 22.02.17 | 11.50 | 13.15 | Aleksandra Proc współpraca: Joanna Świątek, Beata Wosińska, Magdalena Ambroszczyk – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 24 |
konsultacja grupowa | Dyrektorzy placówek przedszkolnych i szkół podstawowych zgłoszonych do projektu "Sprzyjanie wymianie doświadczeń nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Korelacja oddziaływań przedszkola i szkoły" |
Prezentacja niekonwencjonalnych rozwiązań dydaktyczno- wychowawczych wdrażanych w przedszkolach i szkołach. Opracowanie harmonogramu spotkań służących wzajemnej wymianie doświadczeń przedszkole – szkoła na II semestr roku szkolnego 2016/17 |
Szkoła Podstawowa nr 24 ul. Ciesielska 14b |
22.02.17 | 22.02.17 | 13.15 | 14.15 | Aleksandra Proc współpraca: Joanna Świątek, Beata Wosińska |
Nauczyciele ze szkół zgłoszonych do projektu "Modelowanie szkolnym systemem orientacji i poradnictwa zawodowego uczniów w szkole podstawowej" |
Wykorzystanie metody projektu w orientacji zawodowej uczniów I i II etapu kształcenia w szkole podstawowej. Prezentacja praktycznych rozwiązań | Szkoła Podstawowa nr 30 ul. Rysownicza 1/3 |
16.02.17 | 16.02.17 | 14.30 | 16.30 | Aleksandra Proc współpraca: Barbara Preczyńska |
Pracownia Edukacji Humanistycznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konsultacja grupowa | Nauczyciele religii | Jak odczytywać współczesne znaki czasu? | Filia UKSW w Łodzi ul. ks. I. Skorupki 7 |
08.02.17 | 08.02.17 | 15.30 | 19.00 | 07.02.17 | Irena Wolska |
konsultacja grupowa | Nauczyciele religii | Ludzie wiary w Ewangelii św. Marka |
Filia UKSW w Łodzi ul. ks. I. Skorupki 7 |
22.02.17 | 22.02.17 | 15.30 | 19.00 | 21.02.17 | Irena Wolska |
konsultacja grupowa | Nauczyciele religii | Trudne sytuacje wychowawcze dotyczące uczniów | Filia PWTW ul. ks. I. Skorupki 7 |
08.02.17 | 08.02.17 | 15.00 | 19.00 | 03.02.17 | ks. Marcin Wojtasik |
konsultacja grupowa | Nauczyciele religii | Psychologiczne podstawy wychowania w szkole | Filia PWTW ul. ks. I. Skorupki 7 |
15.02.17 | 15.02.17 | 15.00 | 19.00 | 10.02.17 | ks. Marcin Wojtasik |
konsultacja grupowa | Nauczyciele religii | Problematyka i wyzwania katechezy młodzieży | Filia PWTW ul. ks. I. Skorupki 7 |
22.02.17 | 22.02.17 | 14.30 | 19.00 | 17.02.17 | ks. Marcin Wojtasik |
Uczniowie zakwalifikowani do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Muzyki |
Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Muzyki |
ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
07.02.17 | 07.02.17 | 10.00 | 12.45 | Aldona Danielewicz-Malinowska |
Uczniowie zakwalifikowani do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Plastyki |
Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Plastyki |
ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
08.02.17 | 08.02.17 | 10.00 | 13.30 | Aldona Danielewicz-Malinowska |
Zespoły taneczne ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z Łodzi, Zgierza, Pabianic, Ozorkowa, Strykowa i Ksawerowa |
VII Międzyszkolny Konkurs Taneczny "Poloneza czas zacząć" | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 ul. Czajkowskiego 14 |
21.02.17 | 21.02.17 | 09.00 | 07.02.17 | Aldona Danielewicz-Malinowska |
Nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, przedmiotów artystycznych oraz inni zainteresowani | Muzyczna matematyka | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 ul. Czajkowskiego 14, s. 9 |
15.02.17 | 15.02.17 | 16.30 | 19.30 | 13.02.17 | 7 | Aldona Danielewicz-Malinowska |
konsultacja grupowa | Nauczyciele muzyki i plastyki ze szkół podstawowych |
Edukacja artystyczna a procesy uczenia się | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3b |
27.02.17 | 27.02.17 | 16.30 | 18.30 | 24.02.17 | Aldona Danielewicz-Malinowska |
Nauczyciele języka angielskiego – członkowie Zespołu zadaniowego ds. tworzenia testów diagnostycznych |
Tworzenie testów diagnostycznych z języka angielskiego dla trzecioklasistów i szóstoklasistów |
XV Liceum Ogólnokształcące ul. Traktorowa 77 |
16.02.17 | 16.02.17 | 15.30 | 18.30 | Aneta Jachimowska, ajachimowska@wckp.lodz.pl |
seminarium | Nauczyciele języka francuskiego z wszystkich typów szkół | Dyplom DELF junior – promocja języka francuskiego | Alliance Francaise Lodz ul. Drewnowska 58a |
17.02.17 | 17.02.17 | 16.00 | 18.00 | Włodzimierz Glamaciński |
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | X Konkurs Poezji Rosyjskiej "Rosyjscy poeci i ich przekłady na język polski" | XII Liceum Ogólnokształcące Aleja Anstadta 7 |
14.02.17 | 14.02.17 | 12.00 | 14.00 | 06.02.17 | Katarzyna Stępień |
Nauczyciele języka rosyjskiego | Praca z uczniem dyslektycznym na lekcjach języka rosyjskiego | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3b |
10.02.17 | 10.02.17 | 16.00 | 18.00 | 03.02.17 | Katarzyna Stępień kstepien@wckp.lodz.pl |
Nauczyciele języka polskiego z wszystkich typów szkół | Metody analizy i interpretacji współczesnych dzieł sztuki | Muzeum Sztuki w Łodzi (MS2) ul. Ogrodowa 19 |
16.02.17 | 16.02.17 | 15.30 | 18.30 | 13.02.17 | 15 | Ewa Sztombka |
konsultacja grupowa | Nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani edukacją filozoficzną | Praca z uczniem zdolnym – spotkanie Młodzieżowej Akademii Filozoficznej | IV Liceum Ogólnokształcące ul. Pomorska 16, aula |
10.02.17 | 10.02.17 | 15.30 | 16.30 | Ewa Sztombka |
Nauczyciele języka polskiego z wszystkich typów szkół | Narzędzia TOC w pracy nauczyciela języka polskiego |
XXIII Liceum Ogólnokształcące ul. Piłsudskiego 159, s. 6 |
21.02.17 | 21.02.17 | 15.30 | 18.30 | 17.02.17 | Ewa Sztombka |
Nauczyciele zainteresowani tematem spotkania | Etyka komunikacji językowej w dziennikarstwie telewizyjnym |
Dom Literatury ul. Roosevelta 17 |
15.02.17 | 15.02.17 | 15.30 | 17.30 | 13.02.17 | Danuta Górecka/ Dorota Gołębiowska (CGEF) |
Nauczyciele języka niemieckiego | Analiza projektu nowej podstawy programowej | Szkoły Społeczne T.O. "Edukacja" ul. Inżynierska 2/4 |
15.02.17 | 15.02.17 | 16.00 | 18.30 | 13.02.17 | Ewa Ciemnicka |
Nauczyciele języka niemieckiego | Awans zawodowy nauczycieli języka niemieckiego | Szkoły Społeczne T.O. "Edukacja" ul. Inżynierska 2/4 |
21.02.17 | 21.02.17 | 16.00 | 17.30 | 20.02.17 | Ewa Ciemnicka |
Nauczyciele języka polskiego zainteresowani tematem warsztatów | Ocenianie kształtujące na lekcjach języka polskiego |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
08, 22.02.17, 08.03.17 | 08, 22.02.17, 08.03.17 | 15.30 | 18.30 | 07.02.17 | Aleksandra Śliwińska/ Danuta Górecka |
Pracownia Edukacji Matematyczno-Fizyczno-Chemicznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie uczestniczący w eliminacjach cz. 3 LXVI Olimpiady Fizycznej |
Laboratorium wybranych zagadnień z fizyki | Instytut Fizyki Politechniki Łódzkiej ul. Wólczańska 219 | 08.02.17 | 08.02.17 | 16.30 | 18.00 | 06.02.17 | Włodzimierz Nawrocki, dr Rafał Ledzion |
Uczniowie – uczestnicy eliminacji rejonowych WKPzF | Wgląd uczniów i rodziców do prac konkursowych. Dyżur Wojewódzkiej Komisji Konkursowej |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3 |
10.02.17 | 10.02.17 | 16.00 | 17.30 | 10.02.17 | Włodzimierz Nawrocki |
Uczniowie uczestniczący w eliminacjach wojewódzkich WKPzF |
Eliminacje wojewódzkie WKPzF | IX Liceum Ogólnokształcące ul. Paderewskiego 24 |
22.02.17 | 22.02.17 | 09.30 | 11.30 | Włodzimierz Nawrocki |
Uczniowie – uczestnicy eliminacji wojewódzkich WKPzF | Dyżur Wojewódzkiej Komisji Konkursowej – wgląd zainteresowanych do prac konkursowych | IX Liceum Ogólnokształcące ul. Paderewskiego 24 |
28.02.17 | 28.02.17 | 16.30 | 18.00 | Włodzimierz Nawrocki |
Uczniowie klas II gimnazjów uczestniczący w eliminacjach międzyszkolnych XV Konkursu "Matematyczne wędrówki po Łodzi – MOJA DZIELNICA" |
Prezentacje uczniów XV Konkursu "Matematyczne wędrówki po Łodzi – MOJA DZIELNICA" (zgodnie z harmonogramem wystąpień) |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
02, 03.02.17 | 02, 03.02.17 | 08.00 | 18.00 | 30.01.17 | Danuta Węgrowska |
Nauczyciele chemii | Kryterialne ocenianie zadań problemowych | do ustalenia | 23.02.17 | 23.02.17 | 15.00 | 17.00 | Małgorzata Kozieł |
Pracownia Edukacji Przyrodniczej, Ekologicznej i Prozdrowotnej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Uczniowie szkół podstawowych zgłoszeni do eliminacji dzielnicowych XV Konkursu Przyrodniczego wraz z nauczycielami – opiekunami |
Eliminacje dzielnicowe XV Ogólnołódzkiego Konkursu Przyrodniczego |
Według podziału na rejony – Szkoły Podstawowe nr: 5, 42, 14, 71, 81, 137, 34, 199, 101, 41 |
02.02.17 | 02.02.17 | 13.00 | 14.00 | Anna Romańska |
Nauczyciele przyrody ze szkół podstawowych |
Spotkanie Zespołu ds. pracy z uczniem zdolnym – sprawdzanie prac z eliminacji dzielnicowych XV Konkursu Przyrodniczego |
do ustalenia | 06.02.17 | 06.02.17 | 15.00 | 19.00 | Anna Romańska |
Nauczyciele ze szkół uczestniczących w projekcie "Piękna nasza Polska cała" |
Przewodnik po Polsce – Lapbook dla młodszego kolegi | ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115 budynek C, II piętro |
09.02.17 | 09.02.17 | 17.00 | 19.00 | 08.02.17 | Anna Romańska |
Nauczyciele przyrody ze szkół podstawowych |
Co ma wspólnego pH z naszym zdrowiem? – lekcja przyrody z wykorzystaniem mobilnego laboratorium Labdisc |
Szkoła Podstawowa nr 12 ul. Jurczyńskiego 1/3 |
10.02.17 | 10.02.17 | 08.50 | 11.00 | 09.02.17 | Anna Romańska |
konsultacja grupowa | Nauczyciele zainteresowani wdrażaniem oceniania kształtującego do praktyki edukacyjnej |
Ocenianie wspierające rozwój ucznia – informacja zwrotna | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
21.02.17 | 21.02.17 | 16.00 | 18.00 | 20.02.17 | Anna Romańska |
Nauczyciele biologii | Metody i techniki kształcenia a sukcesy uczniów |
II Liceum Ogólnokształcące ul. Nowa 11/13, s. 103 |
14.02.17 | 14.02.17 | 15.00 | 18.00 | 10.02.17 | Jacek Pachelski |
Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych |
XIII Międzyszkolny Konkurs "Człowiek – równowaga – zdrowie" | II Liceum Ogólnokształcące ul. Nowa 11/13 |
28.02.17 | 28.02.17 | 13.00 | 14.30 | 20.02.17 | Jacek Pachelski |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konsultacja grupowa | Nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek oświatowych | Jak konstruować regulamin konkursu? | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3b |
07.02.17 | 07.02.17 | 17.00 | 19.30 | nabór zakończony | Elżbieta Bytniewska |
Pracownia Edukacji Przedzawodowej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele techniki | Opracowanie projektów, scenariuszy i testów – praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych |
Pracownia Edukacji Przedzawodowej ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137 |
07.02.17 | 07.02.17 | 14.00 | 16.30 | 06.02.17 | Krzysztof Makowski |
Uczniowie gimnazjów wraz z opiekunami | Badanie predyspozycji zawodowych uczniów. Zajęcia warsztatowe z zakresu elektrotechniki i obsługi miniobrabiarek szkolnych | Pracownia Edukacji Przedzawodowej ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137 |
czwartki, piątki | czwartki, piątki | 08.00 | 12.30 | 2 tygodnie wcześniej | Krzysztof Makowski |
Uczniowie gimnazjów wraz z opiekunami | Zajęcia warsztatowe z infotechniki i elektroniki |
Pracownia Edukacji Przedzawodowej ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137 |
środy, ew. inne dni | środy, ew. inne dni | 08.00 | 12.00 | 2 tygodnie wcześniej | Krzysztof Makowski |
Nauczyciele zajęć technicznych | Przygotowanie do pracy z uczniem o specyficznych potrzebach edukacyjnych – Konkurs Wiedzy Technicznej, Turniej BRD |
Szkoła Podstawowa nr 30 ul. Rysownicza 1/3, s. 8 |
08.02.17 | 08.02.17 | 14.00 | 17.00 | 07.02.17 | Barbara Preczyńska |
Nauczyciele zajęć technicznych | Elementy oceniania kształtującego na zajęciach technicznych | Szkoła Podstawowa nr 30 ul. Rysownicza 1/3, s. 8 |
23.02.17 | 23.02.17 | 10.45 | 12.00 | 20.02.17 | Barbara Preczyńska |
Nauczyciele zajęć technicznych, plastyki, nauczyciele pracujący w świetlicach |
Metamorfozy, czyli technika Shabby Chic krok po kroku | Szkoła Podstawowa nr 113 ul. Unicka 6 |
16.02.17 | 16.02.17 | 15.00 | 17.15 | 10.02.17 | 14 | Bożena Piekarska, Magdalena Bonecka |
Uczniowie i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej | Turniej "Przygoda z przepisami ruchu drogowego" eliminacje – dostarczenie plakatu "Bezpieczniej z odblaskiem" | Szkoła Podstawowa nr 2 ul. Sienkiewicza 137/139 |
06.02.17 | 06.02.17 | 14.00 | 16.15 | 06.02.17 | Bożena Piekarska |
Uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami |
Zajęcia warsztatowe z zakresu elektrotechniki i ręcznej obróbki drewna | Pracownia Edukacji Przedzawodowej ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137 |
środy, piątki | środy, piątki | 10.00 | 12.15 | dwa tygodnie wcześniej | Bożena Piekarska bozenap@poczta.onet.pl, Barbara Preczyńska |
Pracownia Edukacji Zawodowej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
seminarium | Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych |
Rozwój technologii mechatronicznych – roboty przemysłowe i systemy mechatroniczne jako element innowacyjności w różnych branżach przemysłowych | ŁCDNiKP (ROEM) ul. Kopcińskiego 29 |
do ustalenia | do ustalenia | 12.00 | 15.00 | Danuta Urbaniak współpraca: Jadwiga Morawiec |
Nauczyciele kształcenia zawodowego branży ekonomiczno- turystyczno-hotelarskiej |
Akademia Pomiaru. Zadania nauczyciela wspierającego uczącego się w przygotowaniu do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (część druga) |
ZSETH ul. Drewnowska 171 |
28.02.17 | 28.02.17 | 15.30 | 17.30 | Jadwiga Morawiec, Marek Szymański |
Nauczyciele kształcenia zawodowego | Ocenianie i jego rola w procesie uczenia się. Konstruowanie scenariuszy zajęć z elementami oceniania kształtującego (część druga) |
Zespół Szkół Rzemiosł ul. Żubardzka 2 |
do ustalenia | do ustalenia | 15.00 | 17.30 | Jadwiga Morawiec, Danuta Urbaniak |
Uczestnicy Akademii Seniora oraz wszyscy zainteresowani odpowiednim odżywianiem | Dieta antynowotworowa nie jest dietą cud | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
01.02.17 | 01.02.17 | 10.00 | 13.00 | Jadwiga Morawiec, Danuta Urbaniak |
konsultacja grupowa | Dyrektorzy szkół | Upowszechnianie i dokumentowanie działań innowacyjnych nauczycieli i szkół poprzez ich prezentację i rejestrację w Katalogu Dobrych Praktyk |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3 |
01, 08.02.17 | 01, 08.02.17 | 15.00 | 16.00 | Grażyna Adamiec |
Dyrektorzy i nauczyciele kształcenia zawodowego z łódzkich szkół zawodowych | IV rewolucja przemysłowa – mechatronika w praktyce szkolnej | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
24.02.17 | 24.02.17 | 11.00 | 14.00 | 17.02.17 | Ryszard Zankowski |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie łódzkich szkół branży mechatronicznej | Programowanie i uruchamianie nowoczesnych urządzeń mechatronicznych |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 7 |
08.02.17 | 08.02.17 | 15.00 | 18.00 | Ryszard Zankowski |
Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych | Organizacja uczenia się poprzez projekty | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | 13.02.17 | Donata Andrzejczak donata.a@wp.pl |
seminarium | Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych | Nauczyciel coach i tutor w procesach wspierających uczących się |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | 13.02.17 | Donata Andrzejczak donata.a@wp.pl |
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | Programowanie i obsługa kas fiskalnych | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3c |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | Donata Andrzejczak donata.a@wp.pl |
konsultacja grupowa | Nauczyciele kształcenia zawodowego | Metoda Myślografii, czyli jak uczyć myśleć wizualnie na zajęciach kształcenia zawodowego |
Zespół Szkół Przemysłu Mody ul. Naruszewicza 35 |
23.02.17 | 23.02.17 | 13.00 | 15.00 | 20.02.17 | Maria Michalak |
Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych | E-portfolio jako metoda pobudzająca motywację uczących się | Kurs e-laerningowy (30 godz.) | 15.02.17 | 15.02.17 | 10.00 | 14.00 | 12.02.17 | Maria Michalak |
Nauczyciele wszystkich typów szkół | Prezi – tworzenie multimedialnych prezentacji w chmurze |
Przedszkole Miejskie nr 90 ul. Kilińskiego 228 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | 06.02.17 | Anna Gnatkowska gnatkowska.anna@gmail.com |
Dyrektorzy, nauczyciele szkół zawodowych | Regionalna konferencja mechatroniczna "IV Rewolucja przemysłowa. Mechatronika w praktyce szkolnej" |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
24.02.17 | 24.02.17 | 11.00 | 14.00 | 17.02.17 | Joanna Orda, Ryszard Zankowski |
Nauczyciele szkół zawodowych | Doskonalenie umiejętności zawodowych w formach konkursowych | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
16.02.17 | 16.02.17 | 13.30 | 16.00 | 13.02.17 | Joanna Orda |
Nauczyciele gimnazjów i szkół zawodowych |
Spotkanie Zespołu ds. organizacji konkursu "Co wiem o mechatronice?" |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 7 |
07.02.17 | 07.02.17 | 14.00 | 16.30 | 03.02.17 | Joanna Orda, Jadwiga Morawiec |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele szkół zawodowych i ponadgimnazjalnych |
Metoda eksperymentu w edukacji o sposobach przekształcania energii ze źródeł odnawialnych |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 313 |
16.02.17 | 16.02.17 | 11.30 | 13.45 | Dorota Zielińska |
Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych | Możliwości przekształcania energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł do produkcji prądu i ciepła |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 313 |
22.02.17 | 22.02.17 | 09.00 | 11.15 | Dorota Zielińska |
Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej | W jaki sposób możemy dbać o środowisko przyrodnicze, wytwarzając równocześnie energię elektryczną i ciepło? |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 313 |
22.02.17 | 22.02.17 | 11.30 | 13.45 | Dorota Zielińska |
Pracownia BHP i Ergonomii |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Pracownicy pedagogiczni, administracji oraz obsługi szkół i placówek | Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii w szkole/placówce. Szkolenia okresowe w dziedzinie BHP dla pracowników szkół i placówek |
szkoła/placówka | 28.02.17 | 28.02.17 | 13.00 | 19.00 | 7 dni wcześniej | 35 | Zdzisław Anglart |
Pracownicy pedagogiczni, administracji oraz obsługi szkół i placówek | Bezpieczeństwo i higiena pracy w szkole/placówce. Szkolenie wstępne – instruktaż ogólny i instruktaż stanowiskowy |
w szkole/placówce | 28.02.17 | 28.02.17 | 10.00 | 16.00 | 7 dni wcześniej | 30 | Zdzisław Anglart |
konsultacja indywidualna | Nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek | Treści i metody kształcenia "Edukacji dla bezpieczeństwa". BHP według nowej podstawy programowej. Kwalifikacje technika BHP. Programy uczenia BHP. Edukacja w systemie modułowym |
Punkt konsultacyjny ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137, s. 16 |
01, 08, 15, 22.02.17 | 01, 08, 15, 22.02.17 | 11.00 | 14.00 | Zdzisław Anglart, Izabela Rosiak |
Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych |
Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa wyzwaniem dla ochrony zdrowia uczących i pracujących |
w szkole lub ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137, sala konferencyjna |
15, 22.02.17 | 15, 22.02.17 | 09.30 | 13.30 | 14 dni wcześniej | Izabela Rosiak |
Nauczycielski zespół metodyczny | Refleksja nad zmianami wynikającymi z podstawy programowej kształcenia w zawodach |
ŁCDNiKP, Pracownia BHP i Ergonomii ul. Franciszkańska 137, sala konferencyjna |
24.02.17 | 24.02.17 | 13.30 | 16.30 | Izabela Rosiak |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół/placówek | Język angielski B1 (konwersacje) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
06, 13, 20, 27.02.17 | 06, 13, 20, 27.02.17 | 13.30 | 15.45 | nabór zamknięty | 20,00 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski B1 (I semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
06, 13, 20, 27.02.17 | 06, 13, 20, 27.02.17 | 16.00 | 19.15 | 31.01.17 | 500 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski A1 (od podstaw) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
07, 14, 21, 28.02.17 | 07, 14, 21, 28.02.17 | 17.00 | 20.15 | 31.01.17 | 500 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski A2 (III semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
15, 22.02.17 | 15, 22.02.17 | 16.00 | 19.15 | 31.01.17 | 500 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski A2 (I semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
16, 23.02.17 | 16, 23.02.17 | 17.00 | 20.15 | 31.01.17 | 500 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski A2 (II semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
24.02.17 | 24.02.17 | 15.00 | 18.15 | 31.01.17 | 500 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski B2 (II semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
25.02.17 | 25.02.17 | 09.00 | 12.15 | 11.02.17 | 500 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski B1 (II semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
25.02.17 | 25.02.17 | 12.30 | 15.45 | 11.02.17 | 500 /semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego w okresie wczesnoszkolnym dla nauczycieli nauczania początkowego | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
03, 04, 17, 18.02.17 | 03, 04, 17, 18.02.17 | 15.00 09.00 | 20.00 15.45 | nabór zamknięty | 1800 /270 godz. | Zofia Kordala |
konsultacja grupowa | Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół | Forum Dyrektorów Szkół. Jak właściwie dysponować zakładowym funduszem świadczeń socjalnych? |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
21.02.17 | 21.02.17 | 12.00 | 14.00 | 17.02.17 | Zofia Kordala |
Pracownia Zarządzania Szkolnym Systemem Edukacji |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konsultacja grupowa | Wicedyrektorzy wszystkich typów szkół | Czy tutoring w szkole jest możliwy? | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s.201 |
16.02.17 | 16.02.17 | 11.00 | 13.00 | 15.02.17 | Elżbieta Kolczyńska |
konsultacja grupowa | Dyrektorzy przedszkoli | Jak właściwie dysponować zakładowym funduszem świadczeń socjalnych? | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
09.02.17 | 09.02.17 | 11.00 | 13.00 | 08.02.17 | Elżbieta Kolczyńska |
Zainteresowani nauczyciele, pedagodzy, dyrektorzy | Nauczyciel do zadań specjalnych. Neurodydaktyka – wróg czy sprzymierzeniec nauczyciela? | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
20.02.17 | 20.02.17 | 15.30 | 18.30 | 19.01.17 | Katarzyna Pęczek, Aneta Madziara |
Dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół/placówek oświatowych ogólnodostępnych i specjalnych |
Ocenianie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
10.02.17 | 10.02.17 | 09.00 | 10.30 | 09.02.17 | Katarzyna Pęczek, Aneta Madziara |
Pracownia Edukacji Informatycznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół podstawowych | Programowanie robotów | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 108 |
03, 10, 17, 24.02.17 | 03, 10, 17, 24.02.17 | 17.00 | 18.30 | nabór zakończony | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Dzieci w wieku przedszkolnym i z klas 1-3 szkół podstawowych | Konstruktorzy i programiści | ŁCDNiKP sale informatyczne |
03, 17.02.17 | 03, 17.02.17 | 17.00 | 18.30 | nabór zakończony | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie gimnazjów | Programowanie w C++ | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
każdy piątek | każdy piątek | 17.00 | 18.30 | nabór zakończony | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | Tworzenie aplikacji okienkowych w C# | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
każdy wtorek | każdy wtorek | 16.00 | 17.30 | nabór zakończony | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | Programowanie webowe | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
każdy czwartek | każdy czwartek | 17.00 | 18.30 | nabór zakończony | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół podstawowych | Programowanie w Scratchu | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 307 |
każdy wtorek | każdy wtorek | 16.30 | 18.00 | nabór zakończony | Sławomir Szaruga |
konferencja | Nauczyciele wszystkich typów szkół | Digitalizacja (zgrywanie) filmów z kaset VHS | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
22.02.17 | 22.02.17 | 15.00 | 18.00 | 20.02.17 | Tomasz Krupa |
konferencja | Nauczyciele wszystkich typów szkół | Digitalizacja (zgrywanie) filmów z kaset VHS | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
28.02.17 | 28.02.17 | 15.00 | 18.00 | 24.02.17 | Tomasz Krupa |
konferencja | Nauczyciele I i II etapu kształcenia | Baltie – nauka programowania dla najmłodszych | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
09.02.17 | 09.02.17 | 15.00 | 18.00 | 06.02.17 | Tomasz Krupa |
konferencja | Nauczyciele wszystkich typów szkół | Narzędzia do pracy zespołowej – Office 365 | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
16.02.17 | 16.02.17 | 15.00 | 17.00 | 13.02.17 | Tomasz Krupa |
konferencja | Nauczyciele wykorzystujący technologie informacyjne w procesie kształcenia | Prezi – nowy wymiar prezentacji | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 306 |
21, 28.02.17, 07, 14.03.17 | 21, 28.02.17, 07, 14.03.17 | 15.00 | 19.30 | 20.02.17 | 72 | Anna Koludo |
Pracownia Edukacji Regionalnej i Obywatelskiej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele szkół podstawowych ze szczególnym uwzględnieniem wychowawców, pedagogów, nauczycieli uczących historii i społeczeństwa |
Jak realizować edukację obywatelską i patriotyczną w szkolnym systemie kształcenia? |
Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Wiosenna 1 |
09.02.17 | 09.02.17 | 16.00 | 19.00 | Barbara Muras |
Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wychowawcy świetlic |
KAMISHIBAI w edukacji regionalnej. Prezentacja narzędzia służącego do opowiadania historii w sposób kreatywny i niepowtarzalny |
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 ul. Jaracza 44/46, s. 9 |
28.02.17 | 28.02.17 | 15.00 | 17.30 | 21.02.17 | Katarzyna Gostyńska |
Pracownia Edukacji Europejskiej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konsultacja indywidualna | Dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół, placówek oświatowych, CKP zainteresowani aplikowaniem w programie Erasmus+ |
Program Erasmus+ | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 304 |
01, 06, 08, 13, 15, 20, 22, 27.02.17 | 01, 06, 08, 13, 15, 20, 22, 27.02.17 | 14.30 | 16.30 | po ustaleniu telefonicz- nym | Barbara Wrąbel, Anna Koludo |
Dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, wszystkich typów szkół i placówek oświatowych | Program Erasmus+ "Edukacja szkolna" | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
27.02.17 | 27.02.17 | 14.30 | 19.30 | Barbara Wrąbel, Anna Koludo |
Dyrektorzy i nauczyciele gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, pracownicy CKP | Program Erasmus+ "Kształcenie i szkolenia zawodowe" | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
23.02.17 | 23.02.17 | 14.30 | 19.30 | Anna Koludo, Barbara Wrąbel |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 11 | Badanie zainteresowań zawodowych | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 ul. Stawowa 28 |
01.02.17 | 01.02.17 | 11.50 | 16.00 | Dorota Świt |
konsultacja grupowa | Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 | Co dalej po gimnazjum? | Publiczne Gimnazjum nr 1 ul. Sterlinga 24 |
02.02.17 | 02.02.17 | 11.00 | 16.00 | Dorota Świt |
konsultacja grupowa | Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 30 | Planowanie kariery edukacyjnej i zawodowej | Publiczne Gimnazjum nr 30 ul. Nowogrodzka 6/14 |
07.02.17 | 07.02.17 | 11.00 | 16.00 | Dorota Świt |
konsultacja grupowa | Uczniowie XLIV Liceum Ogólnokształcącego | Badanie predyspozycji zawodowych | XLIV Liceum Ogólnokształcące ul. Wacława 22/24 |
09.02.17 | 09.02.17 | 10.00 | 14.00 | Dorota Świt |
konsultacja grupowa | Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 40 | Planowanie kariery edukacyjnej i zawodowej | Publiczne Gimnazjum nr 40 ul. Kaliska 25/27 |
23.02.17 | 23.02.17 | 14.00 | 16.00 | Dorota Świt |
konsultacja grupowa | Uczniowie | Świadomy wybór dalszej ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej | Publiczne Gimnazjum nr 7 ul. Rojna 33 |
03.02.17 | 03.02.17 | 08.00 | 12.00 | Anna Zientalska |
konsultacja grupowa | Uczniowie | Świadomy wybór dalszej ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej | Publiczne Gimnazjum nr 7 ul. Rojna 33 |
10.02.17 | 10.02.17 | 08.00 | 12.00 | Anna Zientalska |
konsultacja grupowa | Uczniowie | Wybór zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej | Publiczne Gimnazjum nr 7 ul. Rojna 33 |
03.02.17 | 03.02.17 | 12.00 | 14.00 | Anna Zientalska |
konsultacja grupowa | Uczniowie | Wybór zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej | Publiczne Gimnazjum nr 7 ul. Rojna 33 |
10.02.17 | 10.02.17 | 12.00 | 14.00 | Anna Zientalska |
Nauczyciele, pedagodzy i liderzy WSOiPZ w gimnazjach wraz z uczniami |
Finał X konkursu "Zawody przyszłości" | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
10.02.17 | 10.02.17 | 11.00 | 13.30 | 03.02.17 | Małgorzata Bartosiak |
konsultacja grupowa | Nauczyciele, liderzy WSOiPZ, dyrektorzy, uczniowie i rodzice wszystkich typów szkół i placówek oświatowych |
Planowanie, wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej, badanie predyspozycji zawodowych. Analiza sytuacji na rynku pracy. Kompetencje zawodowe i społeczne oraz oferta edukacyjna – doradztwo i coaching | ŁCDNiKP lub na terenie placówki |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | 13.02.17 | Małgorzata Bartosiak gobart2@op.pl |
konsultacja indywidualna | Nauczyciele, liderzy WSOiPZ, dyrektorzy, rodzice i uczniowie wszystkich typów szkół i placówek oświatowych |
Planowanie i wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej z uwzględnieniem badania predyspozycji, analizy rynku pracy i oferty edukacyjnej – doradztwo i coaching |
ŁCDNiKP lub na terenie placówki | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | 13.02.17 | Małgorzata Bartosiak gobart2@op.pl |
konsultacja indywidualna | Uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum nr 6 | Wybór szkoły ponadgimnazjalnej | Publiczne Gimnazjum nr 6 ul. Limanowskiego 124a |
02.02.17 | 02.02.17 | 09.00 | 13.00 | Marek Wilmowski |
konsultacja grupowa | Uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum nr 15 | Określamy swój profil zainteresowań | Publiczne Gimnazjum nr 15 ul. Sowińskiego 50/56 |
03.02.17 | 03.02.17 | 08.00 | 13.00 | Marek Wilmowski |
Rodzice uczniów klas III Publicznego Gimnazjum nr 24 | Struktura szkolnictwa ponadgimnazjalnego i kryteria wyboru szkoły |
Publiczne Gimnazjum nr 24 ul. Żeromskiego 26 |
02.02.17 | 02.02.17 | 17.00 | 18.00 | Roksana Remiszewska, Marek Wilmowski |
konsultacja indywidualna | Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum nr 15 | Konsultacje dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej | Publiczne Gimnazjum nr 15 ul. Sowińskiego 50/56 |
09.02.17 | 09.02.17 | 13.00 | 17.00 | Marek Wilmowski |
Rodzice uczniów klas III | Rodzic świadomym doradcą zawodowym swojego dziecka | Publiczne Gimnazjum nr 31 ul. Grota-Roweckiego 1 |
02.02.17 | 02.02.17 | 16.00 | 18.00 | Koper Ewa |
Rodzice uczniów klas III | Rodzic świadomym doradcą zawodowym swojego dziecka | Publiczne Gimnazjum nr 33 ul. Janosika 136 |
21.02.17 | 21.02.17 | 16.30 | 18.30 | 20.12.16 | Ewa Koper |
konsultacja grupowa | Uczniowie klasy III | Oferta edukacyjna łódzkich szkół ponadgimnazjalnych | Publiczne Gimnazjum nr 31 ul. Grota Roweckiego 1 |
03.02.17 | 03.02.17 | 12.00 | 14.00 | 10.01.17 | Ewa Koper |
konsultacja indywidualna | Uczniowie klas III | Planowanie kariery edukacyjno-zawodowej po ukończeniu liceum ogólnokształcącego |
XXI Liceum Ogólnokształcące ul. Kopernika 2 |
09.02.17 | 09.02.17 | 13.00 | 16.00 | 11.01.17 | Ewa Koper |
konsultacja indywidualna | Uczniowie klas III I IV | Wybieramy kierunki kształcenia studiów wyższych | Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych al. Politechniki 37 |
22.02.17 | 22.02.17 | 11.00 | 15.00 | 16.09.16 | Ewa Koper |
konsultacja grupowa | Uczniowie klas III | Trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia po ukończeniu gimnazjum | Publiczne Gimnazjum nr 29 ul. Jurczyńskiego 1/3 |
07.02.17 | 07.02.17 | 11.00 | 15.00 | Ewa Koper |
konsultacja grupowa | Uczniowie klas III | Trafny wybór ścieżki kształcenia po ukończeniu gimnazjum | Publiczne Gimnazjum nr 29 ul. Jurczyńskiego 1/3 |
10.00 | 14.00 | 01.12.16 | Ewa Koper |
nauczyciele, specjaliści w szkołach podstawowych | Koordynacja i prowadzenie działań w zakresie doradztwa zawodowego w szkole podstawowej | ŁCDNiKP, sala 307 | 22.02.2018 | 22.02.2018 | 14.00 | 17.00 | II spotkanie | 0 | Małgorzata Sienna |
dyrektorzy, nauczyciele szkół | Coaching w edukacji i doradztwie zawodowym | ŁCDNiKP, sala 210 | 22.02.2018 | 22.02.2018 | 14.30 | 17.30 | II spotkanie | 0 | Małgorzata Sienna |
Pracownia Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych |
Akademia Liderów Kariery | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
08.02.17 | 08.02.17 | 15.00 | 18.00 | Maria Wajgner, Agnieszka Mikina |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych |
Akademia Liderów Kariery | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
22.02.17 | 22.02.17 | 15.00 | 18.00 | Maria Wajgner, Agnieszka Mikina |
Nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | Turniej Euro-Cash – wykorzystanie gier dydaktycznych w procesie kształtowania postaw przedsiębiorczych | VI Liceum Ogólnokształcące ul. Podmiejska 21 |
15.02.17 | 15.02.17 | 12.00 | 15.00 | 03.02.17 | Agnieszka Mikina, Maria Wajgner |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konsultacja grupowa | Uczniowie gimnazjów | Sytuacja na rynku pracy w regionie łódzkim, zawody przyszłości |
w szkołach uczestników |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | Elżbieta Ciepucha Anna Gębarowska-Matusiak |
konsultacja grupowa | Uczniowie liceów ogólnokształcących, w tym uczniowie klas trzecich IX LO |
Sytuacja na rynku pracy w Łodzi i województwie łódzkim, zapotrzebowanie na zawody i kwalifikacje |
w szkołach uczestników |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | Elżbieta Ciepucha, Anna Gębarowska-Matusiak |
konsultacja grupowa | Uczniowie wszystkich typów szkół zawodowych |
Sytuacja na rynku pracy w Łodzi i województwie łódzkim w świetle aktualnych wyników badań |
w szkołach uczestników |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | Elżbieta Ciepucha Anna Gębarowska-Matusiak |
konsultacja grupowa | Dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół |
Sytuacja na rynku pracy regionu łódzkiego, oczekiwania pracodawców wobec pracowników, zapotrzebowanie na zawody i kwalifikacje, branże rozwojowe, zawody przyszłości |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 308 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | w zależności od potrzeb | dzień przed terminem dyżuru (tel./e-mail) | Elżbieta Ciepucha |
konsultacja grupowa | Dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół |
Udzielanie informacji nt. wykorzystania danych Elektronicznej Biblioteki Zasobów Informacyjnych Obserwatorium |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 308 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | w zależności od potrzeb | dzień przed terminem dyżuru (tel./e-mail) | Jarosław Tokarski |
Rodzice, zainteresowane osoby |
Informacje dotyczące rynku pracy na podstawie raportów z prac analityczno-badawczych znajdujących się w Bibliotece Zasobów Informacyjnych Obserwatorium |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 308 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | w zależności od potrzeb | dzień przed terminem dyżuru (tel./e-mail) | Zespół ORPdE |