23.04.2024
Pracownia Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – członkowie Zespołu ds. ekspresji plastyczno-muzycznej, inni zainteresowani nauczyciele |
Zajęcia muzyczne z instrumentami perkusyjnymi i rekwizytami (II część) |
Szkoła Podstawowa nr 162 ul. Strzelecka 5 |
23.05.18 | 23.05.18 | 17.00 | 19.00 | Anna Rostrygin współpraca: Małgorzata Bartniak – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 162 |
zajęcia otwarte | Nauczyciele wychowania przedszkolnego | "Wychowanie w duchu wartości" | Przedszkole Miejskie nr 89 ul. Ciołkowskiego 7a |
11.05.18 | 11.05.18 | 09.30 | 11.30 | 10.05.18 | Elżbieta Hornicka-Bińczyk |
Członkowie Zespołu metodycznego ds. specyficznych potrzeb edukacyjnych |
"Terapia ręki" | Przedszkole Miejskie nr 109 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Jana 6 |
16.05.18 | 16.05.18 | 16.00 | 18.15 | Elżbieta Hornicka-Bińczyk współorganizator: Beata Wosińska |
Zainteresowani nauczyciele wychowania przedszkolnego |
Kto schował się w lesie? – zabawy rozwijające twórczą aktywność dzieci | Przedszkole Miejskie nr 133 ul. Krzemieniecka 22b |
23.05.18 | 23.05.18 | 09.30 | 11.00 | 20.05.18 rejestracja elektroniczna | Beata Wosińska |
Zespół zadaniowy ds. rozwijania aktywności ruchowej oraz zainteresowani nauczyciele wychowania przedszkolnego |
Elementy lekkoatletyki na zajęciach ruchowych w przedszkolu |
Przedszkole Miejskie nr 55 al. Wyszyńskiego 41 |
09.05.18 | 09.05.18 | 09.30 | 11.00 | 07.05.18 | Beata Wosińska beata.@wosinska@wp.pl |
Zainteresowani nauczyciele wychowania przedszkolnego | Jestem dzielnym ratownikiem – pomysły na zabawy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez dzieci w wieku przedszkolnym |
Przedszkole Miejskie nr 10 ul. Przędzalniana 70 |
16.05.18 | 16.05.18 | 09.30 | 11.00 | 13.05.18 rejestracja elektroniczna | Beata Wosińska |
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – członkowie Zespołu metodycznego ds. kodowania/ programowania – członkowie Łódzkiego Klubu Kodujących Nauczycieli oraz inni zainteresowani |
"Kwiaty na łące" – kodowanie w "zerówce" z wykorzystaniem maty Mistrzów Kodowania. Zajęcia modelowe połączone z omówieniem i miłym spotkaniem przy grillu |
Szkoła Podstawowa w Dobrej ul. Witanówek 8 |
22.05.18 | 22.05.18 | 11.30 | 13.15 | 21.05.18 rejestracja elektroniczna | Aleksandra Proc współpraca: Malwina Dymek – nauczycielka oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dobrej |
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – członkowie Zespołu metodycznego ds. orientacji zawodowej w I i II etapie edukacyjnym |
Podsumowanie szkolnego projektu z zakresu orientacji i poradnictwa zawodowego w Szkole Podstawowej nr 24 |
Szkoła Podstawowa nr 24 ul. Ciesielska 14a |
11.05.18 | 11.05.18 | 10.15 | 13.00 | 10.05.18 | Aleksandra Proc współpraca: Barbara Preczyńska, Magdalena Ambroszczyk – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 24 |
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego |
Podsumowanie projektu prozawodowego wdrażanego w Szkole Podstawowej w Dobrej. Prezentacja wspólnych działań z zakresu orientacji zawodowej dzieci z klasy "zero" i ich rodziców oraz uczniów klasy I |
Szkoła Podstawowa w Dobrej ul. Witanówek 8 |
17.05.18 | 17.05.18 | 09.00 | 11.00 | 16.05.18 | Aleksandra Proc współpraca: Barbara Preczyńska, Malwina Dymek, Justyna Studzińska – nauczycielki Szkoły Podstawowej w Dobrej |
Pracownia Edukacji Humanistycznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej | Cztery pory roku edukacji muzycznej przedszkolaka (cz. I) | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 ul. Czajkowskiego 14 |
13.05.18 | 13.05.18 | 16.30 | 19.00 | 12.05.18 | Aldona Danielewicz-Malinowska |
Nauczyciele wychowania przedszkolnego i kształcenia wczesnoszkolnego |
Cztery pory roku w edukacji muzycznej przedszkolaka | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 ul. Czajkowskiego 14 |
28.05.18 | 28.05.18 | 16.30 | 19.00 | 26.05.18 | Aldona Danielewicz-Malinowska |
konsultacja grupowa | Nauczyciele języka polskiego ze szkół podstawowych | Podsumowanie IX edycji Konkursu Języka Polskiego "Wędrówki z ortografią" | Dom Literatury ul. Roosevelta 17 |
09.05.18 | 09.05.18 | 11.00 | 13.00 | Jolanta Bielecka współpraca: Dorota Barańska |
Nauczyciele języka angielskiego ze szkół podstawowych | "Po nitce do kłębka, czyli egzamin ósmoklasisty odkodowany" | ŁCDNiKP ul. Żeromskiego 115, budynek C, II piętro, aula |
09.05.18 | 09.05.18 | 14.00 | 16.00 | 07.05.18 | Aneta Jachimowska/ Sławomir Jaraszkiewicz |
seminarium | Nauczyciele języka polskiego ze szkół podstawowych | Funkcje środków stylistycznych – ćwiczenia praktyczne | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
17.05.18 | 17.05.18 | 15.30 | 18.30 | 15.05.18 | Dorota Barańska/ Jolanta Bielecka |
konsultacja grupowa | Nauczyciele języka rosyjskiego ze szkół podstawowych | Ocenianie kształtujące drogą do sukcesu ucznia | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3b |
11.05.18 | 11.05.18 | 15.30 | 17.00 | 07.05.18 | Katarzyna Stępień kstepien@wckp.lodz.pl |
konsultacja grupowa | Nauczyciele języka rosyjskiego ze szkół podstawowych i gimnazjów |
W jaki sposób dydaktyzować materiały autentyczne, żeby wesprzeć rozwój językowy ucznia? | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3b |
30.05.18 | 30.05.18 | 15.30 | 17.00 | 28.05.18 | Katarzyna Stępień kstepien@wckp.lodz.pl |
konsultacja grupowa | Członkowie Rejonowych Komisji Konkursowych Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów |
Podsumowanie pracy Rejonowych Komisji Konkursowych w roku szkolnym 2017/18 | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
21.05.18 | 21.05.18 | 15.30 | 17.00 | 18.05.18 | Ewa Sztombka |
Nauczyciele języka polskiego ze szkół ponadgimnazjalnych | Pół żartem pół serio, czyli spotkanie z twórczością Witolda Gombrowicza |
XXIII Liceum Ogólnokształcące al. Piłsudskiego 159 |
28.05.18 | 28.05.18 | 15.30 | 18.00 | 24.05.18 | Ewa Sztombka/ Danuta Górecka |
Pracownia Edukacji Matematyczno-Fizyczno-Chemicznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
seminarium | Nauczyciele matematyki | Konstruowanie brył techniką origami (krawędziowce gwiaździste itp.) | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 ul. Czernika 1/3 |
22.05.18 | 22.05.18 | 16.00 | 19.00 | 20.05.18 | Danuta Węgrowska, Dominik Kwiatkowski |
Nauczyciele gimnazjum | Rola ćwiczeń laboratoryjnych w edukacji przyrodniczej na przykładzie badań fizykochemicznych próbek wód powierzchniowych |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 313 |
21.05.18 | 21.05.18 | 11.30 | 13.45 | 16.04.18 | Dorota Zielińska |
Nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych | Projektowanie ćwiczeń laboratoryjnych w zakresie chemii spożywczej | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 313 |
17.05.18 | 17.05.18 | 14.30 | 17.30 | 08.05.18 | Dorota Zielińska |
konsultacja grupowa | Nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych | Dobór eksperymentów do projektowanych zajęć o substancjach występujących w żywności |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 313 |
17.05.18 | 17.05.18 | 18.00 | 19.30 | 09.05.18 | Dorota Zielińska |
Pracownia Edukacji Przyrodniczej, Ekologicznej i Prozdrowotnej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele szkół podstawowych | Alternatywne formy ruchu na lekcjach wychowania fizycznego – siatkonoga, zajęcia modelowe |
Szkoła Podstawowa nr 190 ul. Malczewskiego 37/47 |
11.05.18 | 11.05.18 | 14.45 | 18.00 | 10.05.18 | Anna Ryś, Ewa Sprawka |
konsultacja grupowa | Nauczyciele geografii w szkołach ponadgimnazjalnych |
Kryterialne ocenianie prac maturalnych | IX Liceum Ogólnokształcące ul. Paderewskiego 24 |
25.05.18 | 25.05.18 | 15.00 | 18.00 | 24.05.18 | Ewa Wilczyńska |
Nauczyciele szkół podstawowch | Rugby Tag-gry i zabawy spoza Europy | Szkoła Podstawowa nr 30 ul. Rysownicza 1/3 |
17.05.18 | 17.05.18 | 16.30 | 18.15 | 16.05.18 | Ewa Sprawka, Anna Ryś |
Pracownia Edukacji Przedzawodowej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Uczniowie szkół podstawowych | Wytwarzanie przedmiotów dekoracyjnych z materiałów ceramicznych. Ręczna obróbka drewna. Proste obwody elektryczne | Pracownia Edukacji Przedzawodowej ul. Franciszkańska 137 |
11, 16, 18, 23.05.18 | 11, 16, 18, 23.05.18 | 09.00 | 12.00 | Barbara Preczyńska, Bożena Piekarska |
Nauczyciele techniki | Książka interaktywna – przygotowanie do kształtowania umiejętności manualnych uczniów i praktycznego wykorzystania wiedzy |
Szkoła Podstawowa nr 30 ul. Rysownicza 1/3 |
08.05.18 | 08.05.18 | 14.30 | 16.30 | 07.05.18 | Barbara Preczyńska |
pokaz | Nauczyciele techniki i edukacji wczesnoszkolnej |
Podsumowanie przedszkolnego projektu edukacyjnego w Przedszkolu Miejskim nr 185 |
Przedszkole Miejskie nr 185 ul. Szpitalna 13 |
16.05.18 | 16.05.18 | 08.30 | 11.30 | Aleksandra Proc, Barbara Preczyńska |
pokaz | Nauczyciele techniki | Podsumowanie szkolnego projektu prozawodowego w Szkole Podstawowej nr 24 |
Szkoła Podstawowa nr 24 ul. Ciesielska 14a |
11.05.18 | 11.05.18 | 10.15 | 13.15 | 10.05.18 | Aleksandra Proc, Barbara Preczyńska |
pokaz | Nauczyciele techniki | Podsumowanie szkolnego projektu prozawodowego w Szkole Podstawowej nr 33 |
Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Lermontowa 7 |
23.05.18 | 23.05.18 | 09.30 | 12.30 | 22.05.18 | Aleksandra Proc, Barbara Preczyńska |
Uczniowie gimnazjów wraz z opiekunami | Zajęcia warsztatowe z zakresu elektrotechniki i obsługi miniobrabiarek szkolnych | Pracownia Edukacji Przedzawodowej ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137 |
czwartki, piątki | czwartki, piątki | 08.00 | 12.30 | 2 tygodnie wcześniej | Krzysztof Makowski mak@wckp.lodz.pl |
Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych wraz z opiekunami |
Warsztaty z zakresu infotechniki i elektroniki | Pracownia Edukacji Przedzawodowej ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137 |
środy, ew. inne dni | środy, ew. inne dni | 08.00 | 12.00 | 2 tygodnie wcześniej | Krzysztof Makowski mak@wckp.lodz.pl |
Zakwalifikowani uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów wraz z nauczycielami |
XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap wojewódzki | Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ul. Gliniana 17 |
25.05.18 | 25.05.18 | 09.00 | 16.00 | w gestii WORD | PZM, WORD, KO, ŁCDNiKP – Krzysztof Makowski, Barbara Preczyńska, Bożena Piekarska |
Zakwalifikowani uczniowie wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych |
XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – finał wojewódzki | WORD w Sieradzu ul. 3 Maja nr 7 |
30.05.18 | 30.05.18 | 09.00 | 16.00 | w gestii WORD | PZM, WORD, KO, ŁCDNiKP – Krzysztof Makowski, Barbara Preczyńska, Bożena Piekarska |
Zakwalifikowani nauczyciele wychowania komunikacyjnego | Metodyka wychowania komunikacyjnego | Pracownia Edukacji Przedzawodowej ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137, Motodrom ul. Parkowa |
09-11. 05.18 | 09-11. 05.18 | 09.00 | 15.00 | rekrutacja zakończona | KO, WORD, Policja, ŁCDNiKP – Krzysztof Makowski |
Zainteresowani nauczyciele | Podstawy programowania w środowisku Scratch |
Szkoła Podstawowa nr 109 ul. Pryncypalna 74 |
08-15. 05.18 | 08-15. 05.18 | 15.30 | 17.30 | 02.05.18 | Bożena Piekarska bozenap@poczta.onet.pl |
konsultacja grupowa | Zainteresowani nauczyciele | Origami modułowe | Szkoła Podstawowa nr 23 ul. Gdańska 16 |
16-23. 05.18 | 16-23. 05.18 | 16.00 | 18.00 | 08.05.18 | Bożena Piekarska bozenap@poczta.onet.pl |
Pracownia Edukacji Zawodowej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konsultacja grupowa | Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych | Bankowość mobilna. Jak uczyć bankowości mobilnej? |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
24.05.18 | 24.05.18 | 13.00 | 16.00 | 22.05.18 | Maria Michalak maja.michalak@interia.pl |
seminarium | Uczniowie i nauczyciele wszystkich typów szkół | Mechatronika – moda czy konieczność? Technologie mechatroniczne elementem innowacyjności w przemyśle | ŁCDNiKP ROEM ul. Kopcińskiego 29 |
zostanie ustalony po zebraniu zgłoszeń | zostanie ustalony po zebraniu zgłoszeń | 11.00 | 14.00 | Danuta Urbaniak współpraca: Jadwiga Morawiec |
Nauczyciele kształcenia zawodowego | Uczymy się uczyć – ocenianie kształtujące w praktyce edukacyjnej | Zespół Szkół Samochodowych ul. Prożka 3/5 |
17.05.18 | 17.05.18 | 15.00 | 17.15 | Maria Stompel współpraca: Jadwiga Morawiec |
Nauczyciele kształcenia zawodowego branży kosmetycznej i ekonomicznej |
Projektowanie nowych kierunków kształcenia | Policealna Szkoła Medyczno- -Kosmetyczna ul. Wileńska 53/55 |
11, 18, 25.05.18 | 11, 18, 25.05.18 | 11.00 | 15.00 | Donata Andrzejczak współpraca: Barbara Kapruziak |
Nauczyciele kształcenia zawodowego branży gastronomiczno- -spożywczej |
Eksperyment pedagogiczny – projektowanie nowych kierunków kształcenia w branży gastronomiczno-spożywczej | Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego ul. Franciszkańska 37 |
09, 16, 23, 30.05.18 | 09, 16, 23, 30.05.18 | 12.00 | 15.00 | Barbara Kapruziak współpraca: Donata Andrzejczak |
Nauczyciele kształcenia zawodowego branży elektrycznej, mechatronicznej | Nowoczesne napędy elektryczne | ROEM ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
09, 16, 23, 30.05.18 | 09, 16, 23, 30.05.18 | 15.00 | 17.30 | Ryszard Zankowski |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Uczniowie gimnazjum | Badanie i ocena jakości wody | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 313 |
21.05.18 | 21.05.18 | 09.00 | 11.15 | Dorota Zielińska |
Pracownia BHP i Ergonomii |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Pracownicy pedagogiczni administracji, obsługi szkół i placówek | Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii w szkole/placówce. Szkolenia okresowe w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników szkół i placówek |
Szkoła/placówka zlecająca | 31.05.18 | 31.05.18 | 13.00 | 19.00 | 7 dni wcześniej | 35 | Zdzisław Anglart |
Pracownicy pedagogiczni administracji oraz obsługi szkół i placówek | Bezpieczeństwo i higiena pracy w szkole/placówce. Szkolenie wstępne – instruktaż ogólny i stanowiskowy |
ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137, sala konferencyjna |
31.05.18 | 31.05.18 | 10.00 | 16.00 | 2 dni wcześniej | 30 | Zdzisław Anglart |
Pracownicy pedagogiczni, administracji, obsługi szkół i placówek | Udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach |
Szkoła/placówka zlecająca | 31.05.18 | 31.05.18 | 13.00 | 19.00 | 7 dni wcześniej | 1200 zł (grupa do 12 osób) | Zdzisław Anglart |
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego |
II interdyscyplinarny konkurs wiedzy z bezpieczeństwa i higieny pracy "Praca nie szkodzi" – spotkanie podsumowujące |
ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137, sala konferencyjna |
20.05.18 | 20.05.18 | 10.00 | 14.00 | Izabela Rosiak |
konsultacja indywidualna | Nauczyciele – edukatorzy bezpieczeństwa i higieny pracy | Jak przeprowadzić instruktaż stanowiskowy? Metodyka pracy nauczycieli – edukatorów kształcenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy | ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137, sala konferencyjna |
16.05.18 | 16.05.18 | 13.00 | 16.00 | 2 dni wcześniej | Izabela Rosiak, Zdzisław Anglart |
Nauczyciele kształcenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy |
Gra edukacyjna a kształtowanie umiejętności wytwarzania wiedzy przez uczniów | ŁCDNiKP ul. Franciszkańska 137, sala konferencyjna |
23.05.18 | 23.05.18 | 16.30 | 18.00 | 2 dni wcześniej | Izabela Rosiak |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Metodyka nauczania języka angielskiego | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
11, 12, 18.05.18 | 11, 12, 18.05.18 | 15.00 09.00 | 20.00 15.45 | nabór zamknięty | 1800 zł/ 270 godz. | Zofia Kordala |
Dyrektorzy/ wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski B1 (III semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
07, 14, 21, 28.05.18 | 07, 14, 21, 28.05.18 | 16.00 | 19.15 | nabór zamknięty | 500 zł/ semestr (60 godz.) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy/ wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski A1 (III semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
08, 15, 22, 29.05.18 | 08, 15, 22, 29.05.18 | 17.00 | 20.15 | nabór zamknięty | 500 zł/ semestr (60 godz) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy/ wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski (II semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
09, 16, 23, 30.05.18 | 09, 16, 23, 30.05.18 | 16.00 | 19.15 | nabór zamknięty | 500 zł/ semestr (60 godz) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy/ wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski (III semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
10, 17, 24.05.18 | 10, 17, 24.05.18 | 17.00 | 20.15 | nabór zamknięty | 500 zł/ semestr (60 godz) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy/ wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski A2+ | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
04, 11, 18, 25.05.18 | 04, 11, 18, 25.05.18 | 15.00 | 18.15 | nabór zamknięty | 500 zł/ semestr (60 godz) | Zofia Kordala |
Dyrektorzy/ wicedyrektorzy szkół/placówek, nauczyciele przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej |
Język angielski A1 (I semestr) | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 201 |
05, 12, 19, 26.05.18 | 05, 12, 19, 26.05.18 | 09.00 | 12.15 | nabór zamknięty | 500 zł/ semestr (60 godz) | Zofia Kordala |
Pracownia Zarządzania Szkolnym Systemem Edukacji |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Zainteresowani nauczyciele | Syndrom nieadekwatnych osiągnięć szkolnych – praca z uczniem zdolnym |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
08.05.18 | 08.05.18 | 15.00 | 18.00 | 07.05.18 | Elżbieta Kolczyńska |
Wicedyrektorzy | Uczeń starszy w szkole podstawowej | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
23.05.18 | 23.05.18 | 14.00 | 17.00 | 22.05.18 | Elżbieta Kolczyńska |
forum | Dyrektorzy przedszkoli | Ocena pracy nauczyciela | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
25.05.18 | 25.05.18 | 11.00 | 13.00 | 24.05.18 | Elżbieta Kolczyńska |
Pracownia Edukacji Informatycznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konferencja | Osoby wytypowane do pełnienia roli szkolnych administratorów Office 365 |
Administracja szkolnym kontem Office 365 | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
10, 17.05.18 (dwie edycje) | 10, 17.05.18 (dwie edycje) | 09.00 | 15.00 | 10.05.18 lub 17.05.18 | Anna Koludo |
konferencja | Nauczyciele zainteresowani wykorzystaniem usług Office 365 w procesie kształcenia | Office 365 – narzędziem każdego nauczyciela | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 306 |
15, 17, 22, 24.05.18 | 15, 17, 22, 24.05.18 | 15.00 | 19.00 | 240 | Anna Koludo |
konsultacja grupowa | Nauczyciele wszystkich typów szkół | Prawo autorskie w sieci | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 306 |
11.05.18 | 11.05.18 | 15.15 | 17.30 | 09.05.18 | Anna Gnatkowska |
konsultacja grupowa | Nauczyciele wszystkich typów szkół | Jak motywować siebie i innych? | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 306 |
18.05.18 | 18.05.18 | 15.15 | 17.30 | 16.05.18 | Anna Gnatkowska |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół podstawowych | Programowanie w Scratchu | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 307 |
każdy ponie- działek | każdy ponie- działek | 16.30 | 18.00 | lista zamknięta | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół podstawowych | Konstruowanie i programowanie robotów mobilnych |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 1 |
każdy ponie- działek | każdy ponie- działek | 17.00 | 18.30 | lista zamknięta | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | Tworzenie gier na urządzenia mobilne | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
każda środa | każda środa | 16.30 | 18.00 | lista zamknięta | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie gimnazjów | Programowanie w C++ | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
każdy czwartek | każdy czwartek | 17.00 | 18.30 | lista zamknięta | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół ponadimnazjalnych | Programowanie w Pythonie | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 214 |
każdy piątek | każdy piątek | 17.00 | 18.30 | lista zamknięta | Sławomir Szaruga |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół podstawowych z Dziecięcej Akademii Młodych Twórców (grupa "Konstruktorów i programistów") |
Inspiracje fotograficzne | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 307 |
23.05.18 | 23.05.18 | 17.00 | 18.30 | lista zamknięta | Sławomir Szaruga |
Pracownia Edukacji Regionalnej i Obywatelskiej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Laureaci i finaliści z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych IX Interdyscyplinarnego Konkursu "O szkodliwości korupcji" wraz z opiekunami |
Podsumowanie IX Interdyscyplinarnego Konkursu "O szkodliwości korupcji" |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
07.05.18 | 07.05.18 | 12.00 | 14.00 | Barbara Muras |
Nauczyciele świetlic szkolnych, wychowawcy z wszystkich typów szkół |
O sztuce porozumiewania się, czyli komunikacja interpersonalna nauczyciel – rodzic | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
09.05.18 | 09.05.18 | 17.15 | 20.00 | kontynuacja | Barbara Muras |
Nauczyciele świetlic szkolnych | Jak zrobić moduł origami? – tworzenie form przestrzennych | Szkoła Podstawowa nr 162 ul. Powszechna 15 |
16.05.18 | 16.05.18 | 17.15 | 19.30 | 14.05.18 | Barbara Muras |
Nauczyciele świetlic szkolnych i wychowawcy z każdego typu szkoły |
O sztuce porozumiewania się, czyli komunikacja interpersonalna nauczyciel – rodzic | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
21.05.18 | 21.05.18 | 17.15 | 19.00 | kontynuacja | Barbara Muras |
Uczestnicy projektu "Dziedzictwo filmowe Łodzi" | Zapoznanie z historią WFO, zasobami zdigitalizowanymi wytwórni i możliwościami wykorzystania ich przez nauczycieli | Wytwórnia Filmów Oświatowych ul. Kilińskiego 29 |
08.05.18 | 08.05.18 | 14.30 | 16.00 | Katarzyna Gostyńska |
Zespół zadaniowy nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – Dziecięca Łódź Bajkowa |
Publikacja o Szlaku Bajkowej Łodzi | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
09.05.18 | 09.05.18 | 15.00 | Katarzyna Gostyńska |
Opiekunowie samorządów uczniowskich, zainteresowani nauczyciele | Do czego jest nam potrzebny Samorząd Uczniowski? | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
17.05.18 | 17.05.18 | 15.00 | 18.30 | 16.05.18 | Barbara Wrąbel, Joanna Gruszczyńska |
Nauczyciele wszystkich typów szkół i przedszkoli | Patriotycznym szlakiem po regionie |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 s. 310 |
07.05.18 | 07.05.18 | 16.00 | 19.00 | 07.05.18 | Piotr Machlański |
Nauczyciele wszystkich typów szkół i przedszkoli | Wycieczka po regionie | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
15.05.18 | 15.05.18 | 16.00 | 19.00 | 15.05.18 | Piotr Machlański |
konsultacja grupowa | Nauczyciele historii z wszystkich typów szkół |
Obchody rocznic państwowych i świąt związanych z patronem szkoły | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3b |
17.05.18 | 17.05.18 | 15.00 | 17.30 | 16.05.18 | Ewa Wiercińska-Banaszczyk |
konsultacja grupowa | Nauczyciele historii z wszystkich typów szkół |
Awans zawodowy nauczyciela historii i wos | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 3b |
24.05.18 | 24.05.18 | 15.00 | 17.30 | 23.05.18 | Ewa Wiercińska-Banaszczyk |
Pracownia Edukacji Europejskiej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych |
Młodzieżowy Parlament Europejski – uregulowania prawne UE w zakresie ochrony środowiska | Biuro Posła Jacka Saryusz-Wolskiego ul. Rewolucji 1905 nr 9 |
09.05.18 | 09.05.18 | 15.30 | 17.30 | Barbara Wrąbel – ŁCDNiKP, Agata Roksela – Biuro Poselskie |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych |
Młodzieżowy Parlament Europejski – Jak dobrze się zaprezentować podczas publicznego wystąpienia? | Biuro posła do PE Jacka Saryusz-Wolskiego ul. Rewolucji 1905 nr 9 |
24.05.18 | 24.05.18 | 15.30 | 17.30 | Barbara Wrąbel – ŁCDNiKP, Agata Roksela – Biuro Poselskie |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Uczniowie i nauczyciele gimnazjum | Edukacja statystyczna w gimnazjach w roku szkolnym 2017/18 |
Urząd Statystyczny ul. Suwalska 29 |
23.05.18 | 23.05.18 | 11.00 | 13.00 | 23.05.18 | Małgorzata Redlicka |
konsultacja grupowa | Uczniowie | Wybór dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej | Gimnazjum nr 44 ul. Deotymy 1 |
11.05.18 | 11.05.18 | 08.00 | 10.00 | Anna Zientalska |
konsultacja indywidualna | Uczniowie | Planowanie kariery edukacyjno-zawodowej |
Gimnazjum nr 44 ul. Deotymy 1 |
11.05.18 | 11.05.18 | 12.00 | 13.30 | Anna Zientalska |
konsultacja grupowa | Uczniowie | Wybór dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej | Gimnazjum nr 44 ul. Deotymy 1 |
18.05.18 | 18.05.18 | 08.00 | 10.00 | Anna Zientalska |
konsultacja indywidualna | Uczniowie | Planowanie kariery edukacyjno-zawodowej |
Publiczne Gimnazjum nr 44 ul. Deotymy 1 |
18.05.18 | 18.05.18 | 12.00 | 13.30 | Anna Zientalska |
konsultacja grupowa | Uczniowie | Aktywizacja na rynku pracy | Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 ul. Przybyszewskiego 73/75 |
07.05.18 | 07.05.18 | 09.00 | 12.00 | 07.03.18 | Małgorzata Redlicka |
konsultacja indywidualna | Uczniowie | Wybór szkoły ponadgimnazjalnej | Publiczne Gimnazjum nr 18 ul. Mostowskiego 23 |
09.05.18 | 09.05.18 | 11.00 | 14.00 | 09.05.18 | Małgorzata Redlicka |
Uczniowie klas I i II liceum ogólnokształcącego | Określanie wewnętrznego potencjału | XXI Liceum Ogólnokształcące ul. Kopernika 2 |
18.05.18 | 18.05.18 | 12.00 | 15.00 | 05.04.18 | Ewa Koper |
konsultacja grupowa | Uczniowie klas VII | Turniej zawodoznawczy | Szkoła Podstawowa nr 24 ul. Ciesielska 14a |
17.05.18 | 17.05.18 | 08.50 | 10.30 | Ewa Koper |
Uczniowie klas I | Rozpoznawanie zasobów osobowych w kontekście planowania kariery edukacyjno-zawodowej | XXIII Liceum Ogólnokształcące al. Piłsudskiego 159 |
24.05.18 | 24.05.18 | 10.00 | 14.00 | 04.04.18 | Ewa Koper |
konsultacja indywidualna | Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum nr 6 | Kryteria wyboru szkoły ponadgimnazjalnej | Publiczne Gimnazjum nr 6 ul. Limanowskiego 124a |
09.05.18 | 09.05.18 | 09.00 | 13.00 | Marek Wilmowski |
konsultacja indywidualna | Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum nr 10 | Kryteria wyboru szkoły ponadgimnazjalnej | Publiczne Gimnazjum nr 10 ul. Harcerska 8/10 |
24.05.18 | 24.05.18 | 09.00 | 13.00 | Marek Wilmowski |
konsultacja indywidualna | Rodzice uczniów klas VII | Jak pomóc dziecku w wyborze zawodu i szkoły? | Szkoła Podstawowa nr 162 ul. Powszechna 15 |
15.05.18 | 15.05.18 | 17.00 | 19.00 | Aleksandra Bednarek |
Doradcy zawodowi, nauczyciele, dyrektorzy szkół podstawowych | Koordynowanie i prowadzenie zajęć z doradztwa zawodowego w szkole podstawowej | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
16.05.18 | 16.05.18 | 14.30 | 18.00 | kontynuacja (II edycja) | Małgorzata Sienna |
Doradcy zawodowi, pedagodzy, nauczyciele | Coaching w edukacji i doradztwie zawodowym |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
17.05.18 | 17.05.18 | 15.00 | 19.00 | kontynuacja | Małgorzata Sienna |
Pracownia Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | Akademia Liderów Kariery | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 310 |
16.05.18 | 16.05.18 | 15.00 | 18.00 | Agnieszka Mikina, Maria Wajgner |
edukacyjne zajęcia pozaszkolne | Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych | Akademia Liderów Kariery | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29 |
23.05.18 | 23.05.18 | 15.00 | 18.00 | Agnieszka Mikina, Maria Wajgner |
forum | Finaliści i laureaci XIII Turnieju Wiedzy Ekonomicznej |
Podsumowanie XIII Turnieju Wiedzy Ekonomicznej | ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 210 |
28.05.18 | 28.05.18 | 12.00 | 15.00 | Agnieszka Mikina, Maria Wajgner |
Nauczyciele szkół podstawowych zainteresowani problematyką doradztwa zawodowego | Gala Szkolnego Ośrodka Kariery | Szkoła Podstawowa nr 120 ul. Centralna 40 |
16.05.18 | 16.05.18 | 10.00 | 13.00 | Agnieszka Mikina, Maria Wajgner |
Pracownia Badania Predyspozycji Zawodowych |
|||||||||||||
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
Uczniowie | Badanie predyspozycji zawodowych uczniów | Publiczne Gimnazjum nr 44 ul. Deotymy 1 |
11.05.18 | 11.05.18 | 10.00 | 12.00 | Anna Zientalska |
Uczniowie | Badanie predyspozycji zawodowych uczniów | Publiczne Gimnazjum nr 44 ul. Deotymy 1 |
18.05.18 | 18.05.18 | 10.00 | 12.00 | Anna Zientalska |
Lp. | Rodzaj usługi edukacyjnej |
Adresat | Tematyka | Lokalizacja (adres, sala) |
Termin | Termin zgłoszeń |
Koszt udziału (PLN) |
Kierownik/ organizator współorganizatorzy *** |
|||||
Data | Data | Godz. pocz. |
Godz. końc. |
||||||||||
konsultacja grupowa | Uczniowie klas VII szkół podstawowych, gimnazjów, liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych |
Zajęcia "Na kogo czeka praca?" – aktualna sytuacja oraz tendencje na regionalnym rynku pracy (poszukiwane zawody, kwalifikacje, wymagane kompetencje, nowe zawody). Celem zajęć jest wsparcie młodzieży w decyzjach edukacyjnych i zawodowych |
w szkołach uczestników |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | co najmniej tydzień wcześniej | Anna Gębarowska-Matusiak amatusiak@wckp.lodz.pl |
konsultacja indywidualna | Dyrektorzy szkół | Realizacja badań i ekspertyz diagnozujących zapotrzebowanie na nowe kierunki kształcenia, nowe specjalizacje i kompetencje |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 308 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | Dorota Cierniak-Dymarczyk dymarczykd@wckp.lodz.pl |
konsultacja indywidualna | Doradcy zawodowi, nauczyciele odpowiedzialni za doradztwo zawodowe we wszystkich typach szkół, dyrektorzy szkół, uczniowie, rodzice, inne zainteresowane osoby |
Konsultacje dotyczące bieżącej sytuacji na rynku pracy oraz udostępnianie publikacji ORPdE będących wynikiem własnych badań i analiz |
ŁCDNiKP ul. Kopcińskiego 29, s. 308 |
do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | do ustalenia | Dorota Cierniak-Dymarczyk/ Zespół ORPdE dymarczykd@wckp.lodz.pl |
konsultacja grupowa | Dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół |
Przeprowadzanie badań opinii uczniów/rodziców o szkole, których wyniki pozwolą zidentyfikować mocne i słabsze strony placówki. Dane te będą wsparciem w procesie zarządzania szkołą i budowania jej marki |
w szkołach uczestników |
w zależności od potrzeb | w zależności od potrzeb | do ustalenia | do ustalenia | Dorota Cierniak-Dymarczyk dymarczykd@wckp.lodz.pl |
konsultacja indywidualna | Doradcy zawodowi, nauczyciele, dyrektorzy szkół, uczniowie, rodzice, inne zainteresowane osoby |
E-biblioteka – zbiór elektronicznych wersji publikacji Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji dostępna pod adresem: www.orpde.wckp.lodz.pl |
www.orpde.wckp. lodz.pl |
Dorota Cierniak-Dymarczyk dymarczykd@wckp.lodz.pl |
konsultacja indywidualna | Doradcy zawodowi, nauczyciele, pedagodzy, dyrektorzy, uczniowie, rodzice |
Newsletter – informacje o najnowszych opracowaniach ORPdE, wiadomości z lokalnego, regionalnego i globalnego rynku pracy. Zapisy: www.orpde.wckp.lodz.pl |
www.orpde.wckp. lodz.pl |
Dorota Cierniak-Dymarczyk dymarczykd@wckp.lodz.pl |